לנשים בקהילה

מרכז עדן 51 מציע לנשים בקהילת הנגב ובכלל תוכניות, הרצאות וסדנאות הרלוונטיות לצמתים חיים שונים שמטרתן חיבור לקול הפנימי, פיתוח חשיבה ביקורתית ורכישת מיומנויות.

בוחרות

תוכנית הכוון מודעת מגדר לצעירות בשלב בחירת המקצוע. 8 מפגשים בהם צעירות נחשפות אל החסמים המגדרים החלים עליהן כבר בשלב הראשוני של בחירת מסלול הקריירה, עוברות תהליך הכוון תעסוקתי ורוכשות כלים פרקטיים לבחירה מודעת וויסות רגשי. בסיום התהליך הצעירות בשלות יותר לקבל החלטה שקולה ומודעת בנוגע לעתידן התעסוקתי. תוכנית בוחרות מתקיימת בשותפות עם מועצות או ארגונים שונים ברחבי הארץ

לפרטים נוספים: טליה 050-8284285

סדרת סדנאות עבור אמהות לבנות

הקשר הרגשי הראשוני בין הבת לאמה, הוא המקור לתחושות האהבה, ההזנה, ההכלה והביטחון העמוקות ביותר שנשים חוות, כמו גם השורש לרגשות של פגיעות, דחייה, אשמה וכעס. בסדנא נדבר על אימהות: מהו "מיתוס האימהות"? האם וכמה התפקיד והחוויה האימהית מושפעים מנורמות חברתיות ותרבותיות?
נעסוק ביחסי אמהות-בנות לאורך מעגל החיים, נתבונן בדברים אותם קיבלנו מהאימהות שלנו ונבחר מה אנחנו רוצות להשאיר מאחור ומה נשאף להעניק לדור הבא.
התוכנית צפויה להפתח בסוף שנת 2023 בקיבוץ דורות

8 מפגשים בני שעה וחצי של העמקה והתבוננות באמהות שלנו ובאימהות שלנו.

לא מחכות

תוכנית 'לא מחכות' הינה תוכנית הכשרת נשים בקהילה וברשויות מקומיות בתחום האלימות נגד נשים ולקידום שוויון מגדרי. התוכנית משלבת תכנים תיאורטיים וחברתיים המסבירים את התופעה, מקורותיה ומשמעויותיה מחד עם מתן כלים אופרטיביים ליוזמה ואקטיביזם בתחום אלימות נגד נשים וקידום שוויון מגדרי בקהילתן וברשות המקומית בה הן חיות. במסגרת התוכנית ישולבו תכנים תיאורטיים ונתונים מספריים אודות אלימות נגד נשים. כמו כן, ילמדו המשתתפות על עקרונות הפעולה לעבודה בתחום האלימות כנגד נשים מבוססת מודל עדן. המשתתפות יחולקו לקבוצות עבודה אשר ייזמו ויפתחו תוצרים ותוכניות עבודה אשר יסייעו ברמה הקהילתית והמקומית במאבק באלימות נגד נשים. בסיומה של התוכנית התוצרים יהיו מותאמים ומוכנים להפעלה בקהילות וברשויות המקומיות השותפות.

בעדן 51 חשוב לנו לעבוד עם כל יזמת או ספקית שפועלת בסביבה.

הזמנה או שריון אירועים וסדנאות במרכז עדן 51

טליה סספורטס | מנהלת קשרי לקוחות
 050-8284285 | talias@eden.org.il

לארגונים וחברות

מרחב אירוח מעורר השראה והיצע של סדנאות והרצאות בנושא שיווין מגדרי.

למסגרות ואנשי טיפול

ימי עיון, הרצאות וקורסים בנושא טיפול במסגרת מכוונת טראומה על פי מודל עדן.

לנשים בקהילה

תוכניות לנשים וצעירות בכל צמתי החיים, שיתופי פעולה עם עצמאיות ויזמיות מהאזור, ההאב הנשי הראשון בנגב.

Scroll to Top

עמותת עדן מרכינה ראשה על מאורעות 7 באוקטובר ומלחמת "חרבות ברזל" ומייחלת לחזרתם הביתה בשלום של החטופות והחטופים, חיילי וחיילות צה"ל וכל כוחות הבטחון.

העמותה פועלת מזה 30 שנה בעוטף עזה. כל נערות פנימיית עדן בקיבוץ כרמיה פונו למיקום חלופי בירושלים שם אנחנו פועלות לייצב שגרת טיפול והשכלה עבורן בצל המלחמה.  

הפעילות של המכינה בקיבוץ דורות הוקפאה נכון לעכשיו, ומרכז עדן 51 חזר לאחרונה לספק שירותי אירוח בנוסף לשירותי תוכן – לכן נשמח לשוב לפעילות ולארח אתכם אצלנו.

בעדן כמו תמיד אנחנו פועלות להתחדש גם מתוך המשבר ומקימות בימים אלו שני פרויקטים חשובים: מרכז טיפול קהילתי לנשים ופרויקט תיעוד של סיפוריהן של נשים במלחמה.  

נודה לכל עזרה