מרכז הידע - למסגרות ואנשי טיפול

מרכז הידע של עמותת עדן מהווה בית ללמידה והעמקה מקצועית, המתמחה בהכשרת צוותים לעבודה עם טראומה וטראומה מורכבת בקרב נערות ונשים בפרט, ואוכלוסיות סיכון מוחלשות ומודרות בכלל. מרכז הידע מציע לפנימיות ומסגרות טיפול 24/7, ארגונים חברתיים ומגזר שלישי, צוותים טיפוליים, שיקומיים וחינוכיים, ימי הכשרה ייעודיים, השתלמויות, סדנאות וימי עיון בהתמחות בתחום הטיפול הפמיניסטי בנפגעות ונפגעי טראומה וטראומה מינית.

כל ההכשרות המוצעות נבנות על בסיס ׳מודל עדן׳ אשר התפתח בעבודה רבת שנים בפנימיית עדן לנערות. המודל משלב בין תפיסת עולם מבוססת לבין פרקטיקה טיפולית סדורה ומוערך מאוד בקרב הגורמים המפקחים ברווחה.

מודל עדן יעיל ביותר ביצירת מרחבים בטוחים, בהפחתה והכחדה של התנהגויות הישרדותיות (כמו פגיעה עצמית, בריחה, שימוש בסמים ואלכוהול, אלימות ועוד).

הכשרות מקצועיות לצוותים טיפוליים

במסגרת מרכז הידע אנו מציעות למסגרות ואנשי טיפול הכשרות בנושאים שונים:

יום עיון/סמינר למנהלי פנימיות וצוותים מובילים: פרקטיקות לבניית מסגרת מכוונת טראומה ושימוש בשיטת ה-DBT בפנימייה

יום מרוכז בו תחשפו לתפיסת העולם ולפרקטיקה הטיפולית המייחדת את השיטה של עדן לעבודה במסגרת מכוונת טראומה. נלמד על שלבי הטיפול, על התערבויות במקרי קצה ועל בניית מרחב בטוח ונטול שיפוטיות. נחשף אל שיטת ה-DBT ואל האופן בו אנחנו הטמענו אותה במרחב הפנימייתי ונלמד פרקטיקות מהגישה המוטיבציונית המסייעות באתגור המטופלות.ים להתמסרות לתהליך הטיפולי.

ליווי וייעוץ מותאם אישית למסגרות חוץ ביתיות או מסגרות טיפול אחרות

מסגרות רבות צוברות נסיון רב שנים בעבודה עם נוער אך האתגרים היום-יומיים של התמודדות עם אירועים חריגים ונערות ונערים שמתקשות להפיק מן המסגרת הטיפולית ממשיכות להדפק על דלתם. בעדן למדנו על בשרנו שבעבודה במסגרת 24/7 שהיא מרחב רווי בטראומות נדרשת שיטה, דרך. כך פיתחנו והצמחנו את מודל עדן. מתוך הקשיים והאתגרים שבשטח. אנו מציעות ליווי וייעוץ מותאם אישית למסגרות שמעוניינות לפתח ולהתאים את המודל שלהן לצרכים של האוכולוסייה בהן היא מטפלת.

קורס שנתי 'מודל עדן למטפלות.ים' בקיבוץ דורות מאי-יולי 2023

מדי שנה במרכז עדן 51 נקיים קורס הכשרה במודל עדן , הקורס פתוח למטפלות ומטפלים (עו"ס, פסיכולוגים, קרימינולוגים, מטפלים בהבעה ויצירה וכן הלאה) אשר מרגישים כי התפיסה החברתית פמיניסטית חסרה בטיפול שלהם, לאלו שמטפלות ומטפלים במטופלות המאתגרות ביותר שסובלות מטראומה מורכבת ומאובחנות עם אישיות גבולית, או לאלו שרוצים ללמוד את ה-DBT מתוך העבודה הפרקטית בשטח.

תוכנית לבניית מרחב בטוח בבתי ספר וכפרי נוער

כצוותים חינוכיים בשטח, אנחנו נתקלים בקשיים שונים וכן בהתנהגויות קצה ומצוקה של תלמידות ותלמידים, ובפעמים רבות אין לנו את האפשרות או המשאבים לתת להם את המענה המתאים. 'מודל עדן', שפותח לאורך שנים רבות בעבודה עם נערות במצבי סיכון ועם רקע של טראומה, הוא מודל חדשני שמתבסס על הרחבת המודעות החברתית והעמקת ההבנה של התנהגויות כמנגנוני התמודדות המשקפים אירועי חיים והיסטוריה בינאישית.

המטרה המרכזית של התוכנית הינה לסייע לצוותי חינוך לייצר מרחב בטוח שעל בסיסו יוכלו תלמידות ותלמידים להתמסר לתהליכי צמיחה ולמידה ולייצר קשר מיטיב עם המבוגרים בבית הספר. ניתן להזמין ולשלם עבור התוכנית דרך מערכת גפן

הזמנת סדנאות למסגרות ואנשי טיפול

טליה סספורטס | מנהלת קשרי לקוחות
050-8284285 | talias@eden.org.il

גל שילוח | סמנ"כלית מטה ופיתוח ידע מקצועי
gals@eden.org.il

לארגונים וחברות

מרחב אירוח מעורר השראה והיצע של סדנאות והרצאות בנושא שיווין מגדרי.

למסגרות ואנשי טיפול

ימי עיון, הרצאות וקורסים בנושא טיפול במסגרת מכוונת טראומה על פי מודל עדן.

לנשים בקהילה

תוכניות לנשים וצעירות בכל צמתי החיים, שיתופי פעולה עם עצמאיות ויזמיות מהאזור, ההאב הנשי הראשון בנגב.

Scroll to Top

עמותת עדן מרכינה ראשה על מאורעות 7 באוקטובר ומלחמת "חרבות ברזל" ומייחלת לחזרתם הביתה בשלום של החטופות והחטופים, חיילי וחיילות צה"ל וכל כוחות הבטחון.

העמותה פועלת מזה 30 שנה בעוטף עזה. כל נערות פנימיית עדן בקיבוץ כרמיה פונו למיקום חלופי בירושלים שם אנחנו פועלות לייצב שגרת טיפול והשכלה עבורן בצל המלחמה.  

הפעילות של המכינה בקיבוץ דורות הוקפאה נכון לעכשיו, ומרכז עדן 51 חזר לאחרונה לספק שירותי אירוח בנוסף לשירותי תוכן – לכן נשמח לשוב לפעילות ולארח אתכם אצלנו.

בעדן כמו תמיד אנחנו פועלות להתחדש גם מתוך המשבר ומקימות בימים אלו שני פרויקטים חשובים: מרכז טיפול קהילתי לנשים ופרויקט תיעוד של סיפוריהן של נשים במלחמה.  

נודה לכל עזרה