כתבו עלינו

Photo-by-Priscilla-Du-Preez-on-Unsplash

כתבות:

עדי וויס מנהלת התוכן בעמותה ועינב מור שסיפרה את עדותה, בראיון בחדשות כאן 11 מספרות על מיזם התיעוד "נשים מספרות מלחמה".
פרויקט תיעודי מצולם שהוקם ביוזמת עמותת "עדן", הפועלת בעוטף למען נשים בסיכון, מאגד סיפורי הישרדות של 30 מניצולות הטבח. רונית שובל אטואן, מנכ"לית העמותה: "לרוב ההיסטוריה מסופרת דרך עיניים גבריות בלבד, וללא קולן של הנשים יהיו נקודות מבט על המלחמה שאף אחד לא יידע על קיומן"
הפנימייה בעוטף לנערות שאין להן מקום בטוח אחר בעולם הפכה למקום מסוכן – ברגע אחד • המקרה או הגורל הובילו לכך שהנערות לא היו שם בזמן הפגיעה הישירה • אך המנהלות שלהן עבדו תחת אש ובזמן סכנה: "בממ"ד עם מחבלים אצלה בבית היא דיברה עם אימא של אחת הנערות" • כעת, במקום חדש, הן מנסות להשתקם שוב: "העובדה שחזרתי לפה – למרות שבהתחלה לא רציתי – ממש הצילה אותי"
גל שילוח סמנכ"לית עמותת עדן ונעמה צדוק-רחמים בראיון אצל לוסי האריש מספרות על מיזם "נשים מספרות מלחמה"
"למה את חיה בפנימייה?" "ניסית פעם לברוח?" "את מתגעגעת לפעמים הביתה?" אדריאנה ורונה שלנו, יחד עם עוד בנות ובני נוער מהממים שחיים בפנימיות, עונות על כל השאלות מהבית. מזמינות אתכן לצפות ולהתאהב כמונו
להתנהגויות היומיומיות, לשפה ולנורמות החברתיות שלנו יש קשר ישיר לעובדה שאחת מכל שלוש נשים בישראל עברה תקיפה מינית. פגישה עם המחנכים ובני הנוער שרוצים לשנות את השיח ואת המציאות. פרק 2 בסדרת הכתבות #אחת_משלוש של רחלי רזי סלע, מתוך חדשות הערב 09.11.20
עמותת 'עדן' השיקה בימים האחרונים פרויקט מימון המון חדש להקמת מרכז לשיוויון מגדרי במקום לא צפוי – קיבוץ דורות בנגב. רבע מיליון השקלים שיגוייסו בפרויקט השאפתני יאפשרו את הקמת "ג'נסיס" – מרכז בו יתקיימו תוכניות, סדנאות, הכשרות ופעילויות שבהן נשים יוכלו להיפגש, לשתף באתגרים שהן מתמודדות עמן וללמוד באופן מעשי ופרקטי איך אפשר לפעול לקידום שיוויון מגדרי.
עמותת עדן שמפעילה פנימייה טיפולית לנערות בסיכון, יוצאת בקמפיין גיוס שאפתני במטרה להקים מרכז חברתי- עסקי בנגב לקידום שוויון מגדרי: "זה עומד להיות מרכז ראשון מסוגו בישראל, רשת של קשרים שתאפשר לנשים להתקדם ולקדם"
ענת גלעד, מגייסת המשאבים של העמותה בראיון לתכנית 'סוגרים חשבון' בהוט 3. כל ראיון כזה לתקשורת הוא הזדמנות עבורנו לספר לעולם כמה מעוררות השראה הנערות שלנו, שיצאו למסע אמיץ לשנות את חייהן.
רונית שובל, מנכ״לית עמותת עדן, הינה פורצת דרך בהקמת מיזם ענק חברתי חדש ג׳נסיס לשוויון מגדרי ופועלת ללא לאות למעת התחדשות וצמיחה.
כ-50 בנות פנימיית "עדן" לנערות בסיכון מקיבוץ כרמיה צעדו השבוע ברחבי העיר בשדרות בקריאה לפעול למניעת פגיעות מיניות כלפי נערות ונשים. לצעדה הצטרפה מ"מ ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, עובדות מתנ"ס ועירייה ותושבות העיר.
לפני שלוש שנים בחרה מורן וורנשטיין לעבור המתת חסד, אחרי שלא יכלה לסבול יותר את הכאבים הפיזיים והנפשיים. עוד לפני מותה, היה לה חשוב לעזור לצעירות שעברו התעללות, כדי שהן לא יסיימו את חייהן כמוה.
לא פעם אנחנו שומעים על מקרים קשים של אלימות, הטרדות מיניות ועוד סיבות שמכאיבות לנפש ואנחנו באמת לא מבינים כמה רע אפשר לעשות לאדם. מי שנמצאות שם כדי להגן ולסייע זו עמותת 'עדן'.

סרטונים:

Scroll to Top

עמותת עדן מרכינה ראשה על מאורעות 7 באוקטובר ומלחמת "חרבות ברזל" ומייחלת לחזרתם הביתה בשלום של החטופות והחטופים, חיילי וחיילות צה"ל וכל כוחות הבטחון.

העמותה פועלת מזה 30 שנה בעוטף עזה. נערות פנימיית עדן חזרו לאחרונה לקיבוץ כרמיה  ואנחנו פועלות לשיפוץ המבנה הנפגע ולייצב שגרת טיפול והשכלה עבורן בצל המלחמה.  

הפעילות של "מכינה לחיים" בקיבוץ דורות תחודש בסוף השנה, ומרכז עדן 51 חזר לספק שירותי אירוח ותוכן – לכן נשמח לארח אתכם אצלנו.

בעדן כמו תמיד אנחנו פועלות להתחדש גם מתוך המשבר והקמנו שני פרויקטים חדשים: מרכז טיפול קהילתי לנשים "עדן בשבילך" ופרויקט התיעוד "נשים מספרות מלחמה".  

נודה לכל עזרה