בעבודת העמותה לאורך השנים פגשנו נערות, צעירות ונשים מכל השכבות והצבעים וראינו כיצד המפגש עם עדן יכול לעורר השראה ורצון לשינוי בקרב כל אישה באשר היא. הנשים שפגשנו העידו שאת המיומנויות שמקבלות הנערות שלנו הן היו רוצות עבור עצמן, את השיח מעורר החשיבה הביקורתית הן היו רוצות לייצר עם הבנות שלהן ואת תחושת ה- sisterhood שהן חוו במהלך המפגש היו רוצות לחוות באופן קבוע.

למדנו שאנחנו ייחודיות בכך שיש לנו מודל ישים ופרקטי לעבודה במסגרת טיפולית, ושהמודל הזה רלוונטי ומתאים גם למסגרות חינוך, טיפול פרטני, ארגונים ובעצם לכל מסגרת ששואפת להוביל את המוטבות והמוטבים שלה לעבר תהליך שינוי אישי וחברתי.

זה היה תחילתו של החזון להקמת מרכז עדן 51. מטרת העל של המרכז הינה קידום ועידוד שוויון מגדרי מתוך תהליך אישי, המשלב למידה של הבניות חברתיות בנושאי מגדר, ערעור על התפיסות הקיימות, לימוד של פרקטיקה פמיניסטית ומתן כלים יישומיים ליצירת שינוי הן ברמת הפרט והן ברמת הקהילה. מטרה נוספת העומדת אל מול עינינו היא הפצת הידע המקצועי שצברנו בתחום הטיפול בטראומה ובנערות ונשים.

מרכז "עדן 51" לקידום שוויון מגדרי של עמותת עדן מפעיל תכניות, סדנאות, ימי עיון ומרכז כנסים בוטיקי בקיבוץ דורות. תכניות המרכז השונות מציעות מיומנויות פרקטיות לחיים, הבנה של חסמים אישיים וחברתיים ומסייעות בתהליכי שינוי והתפתחות בחיים האישיים ובעולם התעסוקה.

לארגונים וחברות

מרחב אירוח מעורר השראה והיצע של סדנאות והרצאות בנושא שיווין מגדרי.

למסגרות ואנשי טיפול

ימי עיון, הרצאות וקורסים בנושא טיפול במסגרת מכוונת טראומה על פי מודל עדן.

לנשים בקהילה

תוכניות לנשים וצעירות בכל צמתי החיים, שיתופי פעולה עם עצמאיות ויזמיות מהאזור, ההאב הנשי הראשון בנגב.

הזמנה או שריון אירועים וסדנאות במרכז עדן 51

טליה סספורטס | מנהלת קשרי לקוחות
050-8284285 | talias@eden.org.il

הצוות שלנו

טליה סספורטס אלישע - מנהלת תיקי לקוחות

talias@eden.org

עדי וייס - רכזת תוכניות ותוכן

adiw@eden.org

עוד מהפעילות שלנו

פנימייה טיפולית פוסט אשפוזית ופמיניסטית לנערות. מקום לעשות בו שינוי, תוך הכרה בקשיים, קבלה ולמידת כלים מיומנויות אישיות להתמודדות.

בית ספר ייחודי בו כולן נשים – התלמידות והצוות. קיימת בו אחווה נשית והוא מחזיק בתפיסה הפמיניסטית של עמותת עדן.

מרכז לקידום שיוויון מגדרי המציע תכניות, סדנאות לארגונים, ימי עיון ומרכז כנסים בוטיקי הפועל בקיבוץ דורות.
תוכנית הוליסטית בתנאי מכינה, לצעירות הסובלות מפוסט טראומה מורכבת שמטרתה הכנה ומתן תשתית לכניסה לעולם העבודה והחיים הבוגרים.
Scroll to Top

עמותת עדן מרכינה ראשה על מאורעות 7 באוקטובר ומלחמת "חרבות ברזל" ומייחלת לחזרתם הביתה בשלום של החטופות והחטופים, חיילי וחיילות צה"ל וכל כוחות הבטחון.

העמותה פועלת מזה 30 שנה בעוטף עזה. כל נערות פנימיית עדן בקיבוץ כרמיה פונו למיקום חלופי בירושלים שם אנחנו פועלות לייצב שגרת טיפול והשכלה עבורן בצל המלחמה.  

הפעילות של המכינה בקיבוץ דורות הוקפאה נכון לעכשיו, ומרכז עדן 51 חזר לאחרונה לספק שירותי אירוח בנוסף לשירותי תוכן – לכן נשמח לשוב לפעילות ולארח אתכם אצלנו.

בעדן כמו תמיד אנחנו פועלות להתחדש גם מתוך המשבר ומקימות בימים אלו שני פרויקטים חשובים: מרכז טיפול קהילתי לנשים ופרויקט תיעוד של סיפוריהן של נשים במלחמה.  

נודה לכל עזרה