תוכנית להשתלבות מיטיבה במעגל העבודה והחיים הבוגרים- הצטרפי למסע משנה מציאות

עדן המכינה היא תוכנית חדשה מבית עמותת עדן בשיתוף תוכנית 'יתד' וקרנות הביטוח הלאומי שמטרתה מתן ליווי לצעירות הסובלות מפוסט טראומה ו/או חסרות עורף משפחתי בכניסה לחיים הבוגרים ועולם העבודה.

המכינה היא תוכנית שנתית הכוללת חצי שנה של מגורים במתחם התוכנית בקיבוץ דורות שבנגב, ולאחר מכן ליווי בהשתלבות בשוק העובדה. התוכנית מציעה לצעירות סל מענים עשיר באמצעותו הן יוכלו לקבל הזדמנות אמיתית לתעסוקה איכותית. בין המענים: לימוד מיומנויות משיטת ה-DBT, הכרת חסמים מגדריים ואישיים, אבחון תעסוקתי, קורס אוריינות דיגיטלית, לימודי אנגלית, תהליך מיצוי זכויות והתנהלות פיננסית, מנטורינג וכמובן השמה בעבודה וליווי במקומות העבודה.

כמו בתוכניות אחרות של העמותה, גם ב'מכינה לחיים' מודל עדן מקנה לצעירות חשיבה ביקורתית ומיומנויות אישיות אשר נועדו לסייע להן להתגבר על הקשיים שעולים בהן כתוצאה מהטראומה ואירועי חייהן.

מחזור ג׳ צפוי להיפתח בחודש ספטמבר 2024

רוצה לשמוע עוד? 

לפרטים נוספים והפניות ניתן לפנות אל נוי – 0526699336,

שקופית קודמת
שקופית הבאה

מרגישה שקשה לך להתמיד בעבודה?
מתקשה לעצור כדי לתכנן את העתיד המקצועי שלך?
מרגישה שחסרים לך ליווי והכוונה?
אנחנו מאמינות בך ומציעות לך הזדמנות כדי שתוכלי להצליח בגדול!
הצטרפי למכינה של עמותת עדן – תוכנית הכשרה, השתלבות מיטבית בעולם העבודה ובניית תוכנית עתיד אישית ומקצועית.

מה כוללת התוכנית:

  • מגורים ומחייה בקיבוץ דורות בנגב למשך 6 חודשים : 2-3 צעירות בחדר נעים ומרווח הכולל שרותים ומקלחת פרטיים
  • מיומנויות – איך אני מתמודדת עם לחץ בעבודה? כיצד אצליח לעבוד בצוות? איך אני עומדת על שלי? תלמדי איך להתמודד עם אתגרים בעולם העבודה.
  • הכוון תעסוקתי – במה אני טובה? באיזו עבודה ארגיש תחושת מימוש? איך אני מגיעה לעבודה כזאת? ואיך אני מתקדמת בה?
  • השמה ואימון בעבודה – איך לכתוב קורות חיים משכנעים? איך להצליח בראיון עבודה? תקבלי עזרה במציאת עבודה וליווי בחודשי העבודה הראשונים.
  • הכשרה לעולם העבודה החדש – איך אני לומדת משימה חדשה? איך אני מנהלת את כל המשימות שלי? תלמדי כלים דיגיטליים, שיעורי אנגלית וכישורים נדרשים לעבודה
  • כישורי חיים – איך אקבל את כל הזכויות שמגיעות לי? איך להתנהל נכון עם כסף? איך שוכרים דירה? תלמדי להיות עצמאית ולהתנהל בחיים הבוגרים.

האם התוכנית מתאימה לי?

אם את בת 20-25 ומרגישה שחסר לך כיוון להצלחה
מוכנה להתחייב לתוכנית שנתית מתוכם 6 חודשים של מגורים בקיבוץ דורות בנגב
מוכנה ללמוד ולהשקיע על מנת לקבל כלים ומיומנויות
מרגישה שאת צריכה ליווי ועטיפה על מנת להיכנס "לחיים של הגדולים" 

 

השאירי פרטים ונחזור אלייך:

עדן המכינה
הצטרפי למסע משנה מציאות

הצוות שלנו

נוי ברק - מנהלת המכינה

noyb@eden.org.il

עוד מהפעילות שלנו

פנימייה טיפולית פוסט אשפוזית ופמיניסטית לנערות. מקום לעשות בו שינוי, תוך הכרה בקשיים, קבלה ולמידת כלים מיומנויות אישיות להתמודדות.

בית ספר ייחודי בו כולן נשים – התלמידות והצוות. קיימת בו אחווה נשית והוא מחזיק בתפיסה הפמיניסטית של עמותת עדן.

מרכז לקידום שיוויון מגדרי המציע תכניות, סדנאות לארגונים, ימי עיון ומרכז כנסים בוטיקי הפועל בקיבוץ דורות.
תוכנית הוליסטית בתנאי מכינה, לצעירות הסובלות מפוסט טראומה מורכבת שמטרתה הכנה ומתן תשתית לכניסה לעולם העבודה והחיים הבוגרים.
Scroll to Top

עמותת עדן מרכינה ראשה על מאורעות 7 באוקטובר ומלחמת "חרבות ברזל" ומייחלת לחזרתם הביתה בשלום של החטופות והחטופים, חיילי וחיילות צה"ל וכל כוחות הבטחון.

העמותה פועלת מזה 30 שנה בעוטף עזה. נערות פנימיית עדן חזרו לאחרונה לקיבוץ כרמיה  ואנחנו פועלות לשיפוץ המבנה הנפגע ולייצב שגרת טיפול והשכלה עבורן בצל המלחמה.  

הפעילות של "מכינה לחיים" בקיבוץ דורות תחודש בסוף השנה, ומרכז עדן 51 חזר לספק שירותי אירוח ותוכן – לכן נשמח לארח אתכם אצלנו.

בעדן כמו תמיד אנחנו פועלות להתחדש גם מתוך המשבר והקמנו שני פרויקטים חדשים: מרכז טיפול קהילתי לנשים "עדן בשבילך" ופרויקט התיעוד "נשים מספרות מלחמה".  

נודה לכל עזרה