לחברות וארגונים

לחץ כאן
לחץ כאן
לחץ כאן
לחץ כאן
לחץ כאן
לחץ כאן
לחץ כאן
לחץ כאן
שקופית קודמת
שקופית הבאה

מרכז עדן 51 מציע לארגונים וחברות חוויה במרחב אירוח בוטיקי לצד תכנים מעמיקים ומקצועיים בתחום הנשים, טראומה וחוסן.

בספטמבר 2022 פתחנו את מתחם האירוח שלנו בקיבוץ דורות ליד שדרות, מרחב השראה מדהים לניתוק מהשגרה העמוסה לטובת ריכוז בדברים החשובים ביותר.

למה להתארח דווקא אצלנו?

  • המרחב הינו מרחב ורסטילי אותו ניתן לעצב ולשנות בהתאם לצרכים של הארגון המתארח.
  • במרחב 4 חדרי פיצול המתאימים ל8-20 אנשים.
  • במרחב הציוד הטכני הדרוש לכל דרישה (הגברה, מקרן, מסך, דוכן נואמים, לוח מחיק, טלוויזיה על גלגלים)
  • יום האירוח במרחב כולל קפה, שתייה קלה וארוחות.
  • יום האירוח יכול לכלול סדנאות ייחודיות המבוססות על מודל "עדן".
  • ניתן לקבל החזר מס על סך 35% על פי סעיף 46 א'.
  • העמותה פועלת לקידום אחד מייעדי בר הקיימא המשמעותיים בהתאם להחלטת האו"ם.
  • כל ההכנסות הן לטובת נערות ונשים הסובלות מפוסט טראומה. 
הזמנה או שריון אירועים וסדנאות במרכז עדן 51

טליה סספורטס | מנהלת קשרי לקוחות
 050-8284285 | talias@eden.org.il

סדנאות והרצאות

סיור מודרך בתערוכה המרתקת 'נשים מספרות מלחמה'

התערוכה 'נשים מספרות מלחמה' נפתחה לקבוצות במאי 2024. התערוכה, בה משתתפות 9 אמניות מרחבי הארץ ממחישה ומאירה את נקודת מבטן של נשים על היבטים שונים במלחמה כמו גם על התמודדות עם הטראומה של ה-7 לאוקטובר. בסיור המודרך, יתאפשר מפגש עוצמתי ובלתי אמצעי אל מה שעבר ועוד עובר על כולנו מאז.

"פוסט טראומה בעדשה מגדרית"

בהרצאה מרתקת נבחן את השאלה האם ישנם הבדלים במאפייני פוסט טראומה ודרכי ההתמודדות בין גברים ונשים, דרך צפייה בקטעי עדויות מתוך פרויקט "נשים מספרות מלחמה" ונדון בסוגיות שונות של השפעות המלחמה והשביעי לאוקטובר על נשים.

סדנת 'צעד צעד'

אירועי 7 באוקטובר טלטלו את עולמינו וככל שעובר הזמן ישנה ההבנה שעלינו לסגל כלים חדשים להתמודדות וצמיחה. בסדנה, נלמד ונתרגל כלים יישומיים מתוך מודל עדן אשר פותח בשנים של עבודה וניסיון בטיפול בטראומה.

מפגש עדות עם משתתפת מפרויקט 'נשים מספרות מלחמה'

מפגש עם משתתפת בפרויקט העדויות "נשים מספרות מלחמה" שתספר את סיפורה מה-7 באוקטובר. המפגש יעסוק בנושאים הנוגעים לנשים, טראומה והתמודדות, ויונחה על ידי מנחה מטעם עמותת עדן.

סדנת אומנות

סדנת עיבוד לאחר סיור בתערוכה 'נשים מספרות מלחמה' נקדיש זמן להתבוננות פנימה ולעיבוד המחשבות והרגשות שצפו בעזרת סדנאות אומנות לבחירה, המונחות ע"י אומניות מקיבוץ דורות והאזור. ביניהן: סדנת קרמיקה "ציפור הנפש" (אורלי לנדבר טרלובסקי); סדנת ציאנו טייפ- הדפסים בשמש (אוסי גפן) ועוד.

"למה צריך בכלל שוויון?"

"האמת תשחרר אותך, אבל לפני כן, היא תעצבן אותך" גלוריה סטיינם.
בהרצאה מעוררת השראה ופוקחת עיניים נדון בשאלה, למה צריך לדבר בכלל על שוויון מגדרי. נלמד בין השאר, כיצד הפערים המגדריים באים לידי ביטוי בכל תחומי חיינו וכיצד ההסללה המגדרית של גברים ונשים משפיעה עלינו לאורך מעגל החיים. אנו דוגלות באמירה שידע זה כוח וככל שנהיה מודעות.ים יותר לפערים ולמסרים המגדריים הגלויים והסמויים שמסביבנו כך נוכל להתפתח באופן אמיתי כא.נשים וכחברה.

"אחת משלוש"- מניעת הטרדות מיניות ויצירת מרחב בטוח

כיצד תרבות ההטרדות המיניות שזורה בחיינו? איך הטרדות מיניות מנציחות אי שוויון מגדרי? ובאילו דרכים ניתן לייצר מרחב בטוח? בשביל לענות על שאלות אלו ואחרות פיתחנו חבילת תכנים ייחודית לארגונים השואפים למנוע את תופעת ההטרדות המיניות ובו בעת לספק לעובדיהן.ם הדרכה משמעותית ופוקחת עיניים. יחד נלמד על תופעת ההטרדות המיניות בראייה חברתית ונדון בדרך בה כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לקדם מרחב בטוח בעבודה.

המסע לנערה שהייתי

אילו יכולת לחזור אחורה בזמן לנערה שהיית.. מה היית אומרת לה?
בסדנא זו, המיועדת לנשים, נתבונן בחוויות, תחושות וזיכרונות העבר שלנו כנערות, בראייה אישית אך גם פוליטית-חברתית. דרך הזיכרונות נעלה שאלות מעוררות מחשבה, כמו: מה הציפיות החברתיות מנערות? אילו מסרים קיבלנו מהחברה בנושאים כמו יופי, התנהגות ומיניות? אנו מאמינות כי שינוי אמיתי בעתיד יכול להתחולל כשאנו נהיה מסוגלות להביט גם בחוויות העבר שלנו בעין ביקורתית ומזמינות אתכן להצטרף לסדנא מרתקת ומעוררת מחשבה על העבר, ההווה וכמובן העתיד.

הזמנה או שריון אירועים וסדנאות במרכז עדן 51

טליה סספורטס | מנהלת קשרי לקוחות
 050-8284285 | talias@eden.org.il

לארגונים וחברות

מרחב אירוח מעורר השראה והיצע של סדנאות והרצאות בנושא שיווין מגדרי.

למסגרות ואנשי טיפול

ימי עיון, הרצאות וקורסים בנושא טיפול במסגרת מכוונת טראומה על פי מודל עדן.

לנשים בקהילה

תוכניות לנשים וצעירות בכל צמתי החיים, שיתופי פעולה עם עצמאיות ויזמיות מהאזור, ההאב הנשי הראשון בנגב.

Scroll to Top

עמותת עדן מרכינה ראשה על מאורעות 7 באוקטובר ומלחמת "חרבות ברזל" ומייחלת לחזרתם הביתה בשלום של החטופות והחטופים, חיילי וחיילות צה"ל וכל כוחות הבטחון.

העמותה פועלת מזה 30 שנה בעוטף עזה. נערות פנימיית עדן חזרו לאחרונה לקיבוץ כרמיה  ואנחנו פועלות לשיפוץ המבנה הנפגע ולייצב שגרת טיפול והשכלה עבורן בצל המלחמה.  

הפעילות של "מכינה לחיים" בקיבוץ דורות תחודש בסוף השנה, ומרכז עדן 51 חזר לספק שירותי אירוח ותוכן – לכן נשמח לארח אתכם אצלנו.

בעדן כמו תמיד אנחנו פועלות להתחדש גם מתוך המשבר והקמנו שני פרויקטים חדשים: מרכז טיפול קהילתי לנשים "עדן בשבילך" ופרויקט התיעוד "נשים מספרות מלחמה".  

נודה לכל עזרה